Bilime Dayalı 3 Adımda Hızlı Kilo Verme

Bilime Dayalı 3 Adımda Hızlı Kilo Verme
Bilime Dayalı 3 Adımda Hızlı Kilo Verme
28/04/2020

Bilime Dayalı 3 Adımda Hızlı Kilo Verme

Elbette hızlı kilo vermek için pek çok yöntem söz konusudur. Ancak diyetisyen tarafından hazırlanacak olan diyet planı ile kendinizi tok ve tatmin edilmiş hissedebilirsiniz. Bir diyete uymak zor olsa da düşük karbonhidrat değerine sahip olan gıdaların kilo vermede etkili olduğu bir gerçektir. Bu noktada yerine getirmeniz gereken plan;

  • İştahın önemli ölçüde azaltılması
  • Hızlı bir şekilde kilo verilmesi
  • Metabolik sağlığın aynı oranda iyileştirilmesi olmalıdır.

Bunun için;

  1. Karbonhidratı Azaltın.

Şeker, nişasta ve karbonhidratın azaltılması hızlı kilo verme noktasında ciddi manada önem taşımaktadır. Enerji için vücudumuz bu maddeleri yakmak yerine depolanmış olan yağları yakmaya başlayacaktır. Açlık seviyeleriniz düşmekle birlikte aynı zamanda kalori tüketiminiz de bu sayede azalmış olur. Karbonhidratı kesmenin yararı insülin seviyelerinin düşmesi olurken böbreklerin de fazla sodyum dökmesine vesile olmasıdır. Gereksiz su ve şişkinliklerden de bu sayede kurtulmuş olursunuz. Böyle bir diyet ile 10 kilo vermek abartı değildir.

  1. Protein, yağ ve sebze tüketin.

Tüketeceğiniz yiyeceklerin içinde yağ kaynağı düşük karbonhidrat bulunmakla birlikte genel olarak iki ila 3 öğünde bu tür yiyeceklerin tüketilmesi gerekecektir. Hızla kilo vermek için diyetisyen tarafından tavsiye edilen öğünlerin artırılması olacaktır. Yemeklerinizi doğru bir şekilde şekillendirmek için günlük karbonhidrat alımının 20 ila 50 gram arasında düşürülmesi şarttır. Bol miktarda protein tüketilmesi ise bu diyetin en önemli parçası olacaktır. Fazla miktarda protein tükettiğinizde kalori harcama oranı 80 ila 100 kalori arasında artış gösterecektir. Ispanak, karnabahar, brokoli gibi sebzelerde ise karbonhidrat değeri düşüktür. Ayrıca tereyağı, Hindistancevizi yağı gibi sağlıklı yağlar tüketmeniz gerekiyor.

  1. Düzenli egzersiz yapın.

Yiyeceklerinizi diyetisyen yardımı ile düzene soktuktan sonra hızlı kilo vermek için yapmanız gereken düzenli egzersiz olacaktır. Ekstra faydaları olan spor kalori yakma noktasında sizlere yarar sağlarken aynı zamanda metabolizmanızın yavaşlamasının da önüne geçecektir.

Diyestisyen arayışlarınız için sizlere yardımcı oluyor, tüm bu maddeler ile hızlı kilo vermenize yardımcı oluyorum. Uygun diyet listeleri, düzenli beslenme ve öğün atlamadan, karbonhidrat alımını azaltıp, protein, sağlıklı yağ ve sebze tüketimini artırdığınızda ve bunu egzersizler ile taçlandırdığınızda hızla kilo verdiğinizi göreceksiniz..