Kilo Vermek İçin Yanlış Bilinen Beslenme Alışkanlıkları Nelerdir

Kilo Vermek İçin Yanlış Bilinen Beslenme Alışkanlıkları Nelerdir
22/10/2020

Kilo Vermek İçin Yanlış Bilinen Beslenme Alışkanlıkları

Kilo verme son yılların en çok merak edilen konularından birisidir. Bu noktada bilgisi olsun olmasın pek çok insan fikir sahibi gibi davranarak diğer insanları yanıltmaktadır. Son yıllarda özellikle kulaktan dolma bilgiler ile herhangi bir yetkinliği olmayan insanlar diyet listeleri yayınlamaktalar. Bu diyet listelerinde en fazla yapılan yanlışlardan biri öğün atlanmasıdır. Öğün atlayarak kilo vermek sağlık ve metabolizma açısından hiç uygun değildir ve bu şekilde verilen kilolar kalıcı olarak verilmiş olmaz. Diğer bir fazla yapılan yanlışlar ise hızlı kilo vermeye çalışmak, belli bir besin grubunu hiç tüketmemek veya uzman yardımı almadan zayıflama ilaçları kullanmaktır.

Kolay Kilo Verdiren Diyet Listesi

Yanlış beslenme tarzlarının benimsenmesi sonucunda son yıllarda çok fazla kilo sorunu yaşayan kişi vardır. Ayrıca kış aylarında daha az hareket edilmesinden dolayı çoğu insan yaza kilo almış bir şekilde başlamaktadır. Bu noktada kilo verme kararı alan kişiler için günümüzde pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Hastanelerde yer alan diyetisyenlere başvurarak diyet listesi alabilecekleri gibi son yıllarda kullanımı çok artan online diyet listeleri de kullanılabilmektedir. Online olarak yapılan diyetlerde kişiler günlük işlerine ara vermeden sadece internet üzerinden diyetini sağlıklı bir şekilde sürdürmektedir. Online diyetisyenlik uzmanlara hastalarını daha fazla takip etme ve günleri ve öğünleri kişilere göre anında dizayn etme şansı vermektedir.

Kolay Kilo Vermenin 10 İpucu

Kilo verme konusunda sizlere ilk önerimiz uyku saatlerinizi düzenleyerek kaliteli bir uyku çekmeniz. Yine insan hayatı için olmazsa olmaz olan su tüketimini artırmanız sizin için fayda sağlayacaktır. Yemelerinizi ne hızlı ne de yavaş tüketin ortama bir öğününüzü 20 dakika da tüketmeniz önerilmektedir. Akşam yemeklerinden sonra daha az hareket ettiğiniz için bu öğünde daha hafif ve kolay sindirilebilen yemekleri tercih edin. Bunun yanı sıra kilo verme açısından en önemli nokta daha küçük porsiyonlar tercih etmektir. Yemeklere çorba ile başlamak veya fabrikasyon yerine kendi içeceklerinizi üretmek de bu konuda büyük önem taşımaktadır. Son olarak kendinizi psikolojik açıdan hazırlamak için her gün tartılmak ve daha dar kıyafetler giymek uzmanlar tarafından önerilmektedir.