Kilo Vermenize Yardımcı Olabilecek En Etkili Yöntemler

Kilo Vermenize Yardımcı Olabilecek En Etkili Yöntemler
Kilo Vermenize Yardımcı Olabilecek En Etkili Yöntemler
28/04/2020

Kilo Vermenize Yardımcı Olabilecek En Etkili Yöntemler; Söz konusu kilo vermek olduğunda etkili olduğu düşünülen pek çok mit yer alır. Çoğunlukla kilo vermek isteyenlere kanıtları bulunmayan çılgınca şeyler tavsiye edilir. Bilim adamları bu konu hakkında yıllardır farklı çalışmalar ortaya koyarak kilo verme süreçlerinde etkili olan bazı stratejileri geliştirmişlerdir.

Hedefiniz eğer kilo vermek ise egzersizleriniz, uyku miktarlarınız en az diyetiniz kadar önemlidir. Pek çok insan ne yazık ki etkili kilo vermek konusunda bireysel davranışlar sergileyerek aslında bir hataya sürükleniyor. Oysa diyetisyen önderliğinde gerçekleştirilen diyetlerde başarı oranıyla beraber sağlıklı sonuçlar elde edilme olasılığı da yüksektir. Bununla beraber sizin için bireysel olarak uygulayabileceğiniz ufak ipuçlarını derledik. İşte sizin için küçük ipuçları…

1. Yemeklerden Önce Su İçin

Sıklıkla su içmenin bireylerde kilo verme konusunda yardımcı olacağı ifade edilir. Bu iddianın doğruluk payı olmasıyla beraber su içmek aynı zamanda metabolizmayı 1-1,5 saatlik süre zarfında %24-30 oranlarında hızlandırmaktadır. Bu sayede vücudunuzda bir miktar kalori yakımı olur. Bir araştırma sonucunda zayıflamak isteyenlerin yemeklerden yarım saat önce yaklaşık olarak yarım litre su tüketmeleri, diyet yapan bireylerde su içmeyenlere oranla daha az kalori alımına ve %44 oranlarında daha fazla kilo kaybının oluşmasına destek olduğu saptanmıştır.

2. Kahvaltıda Yumurta Tüketin

Çeşitli faydalarıyla beraber kahvaltıda tüketilen bir adet yumurtanın kilo vermek isteyenlere de yardımcı olduğu ifade edilebilir. Kahvaltıda tahıl bazlı gıdalardan ziyade yumurta tüketiminin önümüzdeki 36 saat süresince daha az kalori almanıza ve daha fazla kilo ile vücut yağlarının kaybına destek olur. Şayet yumurta tüketiminde zorluk yaşıyor iseniz online diyet uygulamamıza başvurarak küçük bir hile ile kahvaltınızda protein kaynaklı iyi bir tüketim yapabilirsiniz.

3. Kahve Tüketin

Özellikle son zamanlarda kahve, haksız bir şekilde kötü ilan ediliyor. Ancak kaliteli kahvenin antioksidanlarla yüklü olması ve sağlığınız üzerinde pek çok yararı olduğu saptanmıştır. Yapılan çalışmalar, kahvenin içerisindeki kafeinin metobolizmayı %3-11 oranlarında hızlandırdığı ve yağ yakımlarının da %10-29’a kadar artırdığı gözlemlenmiştir. Bu hususta Ankara diyetisyen hekiminiz olarak önerimiz zayıflamak istiyor iseniz kahvenize şeker veya herhangi bir kalorisi yüksek olan madde eklemediğinize emin olmalısınız. Çünkü bunu yapmanız halinde kahvenin tüm faydaları neredeyse yok olmaktadır..