Online Diyet Nedir, Online Zayiflama Mümkün Müdür?

Online Diyet Nedir, Online Zayiflama Mümkün Müdür?
Online Diyet Nedir, Online Zayiflama Mümkün Müdür?
23/07/2020

Son zamanların en çok tercih edilen zayıflama yöntemi olan online zayiflama sayesinde diyetisyeniniz ile karşılıklı, yüz yüze görüşmenize gerek kalmadan telefon, mail vb araçlarla iletişime geçerek de zayiflayabilirsiniz. Diyetisyeninizin gerekli yönlendirme ve bilgilendirmelerde bulunarak sizden isteyeceği vücut analizi, kan tahlili,  beslenme ve yaşam şekliniz gibi gerekli bilgilerinizi alması ve buna uygun haftalık diyet listesi oluşturulması dahil tüm tedavi süreci online olarak takip edilecektir.  Online diyet programında sizi ideal kilonuza ulaştırmayı sağlarken devam eden süreçte de sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırarak kilonuzu korumak hedeflenmektedir. Buna yönelik alanında uzman diyetisyenlerce profesyonel tedavi programı hazırlanmaktadır.

Online Diyetin Avantajları Neledir? Dezavantajı Var Mıdır?

Online zayıflamada süreç online takip edildiğinden diyetisyene gidecek zamanı olmayanlar için avantaj sağlamaktadır. Bunun yanında mekan sinirlamasini da ortadan kaldırarak yurt içi ve yurt dışı fark etmeksizin her yerden diyetisyeninize ulaşabilir, tercih ettiginiz diyetisyenle zayıflama ve sağlıklı beslenme sürecinizi devam ettirebilirsiniz.

Online takip sistemini seçerken danışanlarca endişe edilen nokta ise kendi otokontrollerini sağlayıp sağlayamayacağı yönünde. Oysa ki; online takip siteminde diyetisyeniniz size sadece bir telefon kadar uzaklıktadır. Motivasyonunuzu kaybettiğiniz ve desteğe ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda diyetisyeniniz sizinle anlık iletişim kurarak ne yapmanız gerektiği hususunda bilgilendirmelerde bulunacak, motivasyon dahil her türlü desteği sağlayacaktır.

Online Diyet Programında Neler Yer Alır?

             #  Size özel beslenme programı oluşturulabilmesi için; kan değerleriniz, yaşınız, beslenme şekliniz, yaşam tarzınız, hastalıklarınız gibi her türlü kriter dikkate alınır bu sayede sizin için en uygun program hazırlanır.

             #   Kişiye özel beslenme programının devam ettirilebilir olmasına özen gösterilir.

             #  Zayiflamanizi sağlarken bağışıklığınizıgüçlendirilmesi ihmal edilmez. Bunun için size sağlıklı, lezzetli ve aynı zamanda basit tarifler verilerek süreci en kolay ve keyifli şekilde devam ettirmeniz sağlanır.

             #  İdeal kilonuza ulaştığınızda kilo koruma programı hazırlanarak tedavinizin kalıcı olmasi hedeflenir. Bu sayede sağlıklı beslenmenin bir yaşam tarzı haline getirilmesi için çalışılır.

            #. Sağlıklı beslenme eğitimi verilerek doğru beslenme alışkanlığının kazandırılması hedeflenir.

            #  Sıkı takip ve kontrol sistemi ile disiplin sağlamanın yanı sıra motivasyonunuz güçlendirilerek diyet surecinin başarı ile tamamlanması sağlanır.