Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Koçluğu

Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Koçluğu
Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Koçluğu
17/08/2020

Hayat uzun bir yolculuktur. Bu yolculukta bireylerin dikkat etmesi gereken pek çok faktör bulunur. Bunlardan bir tanesi de sağlıklı ve dengeli beslenmedir. Beslenme koçluğu ile birlikte beslenme konusunda bireylere özel planlar yapılır. Bu hizmeti alanların daha sağlıklı beslendiği, ideal kilolarına daha kolay ulaştığı ve ideal kilo birlikte pek çok rahatsızlığın da minimize edildiği gözlenmiştir. Bu kimselerin iradeleri güçlenmekte ve hayata daha pozitif bir bakış açısı ile birlikte bakmayı öğrenmektedir. Diyet ya da online diyet gibi uygulamalar ile birlikte hedeflere ulaşmak da kolay olmaktadır.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu

Kronik rahatsızlıkların ve obezitenin ilerlemesinin en büyük nedeni kötü beslenme alışkanlıklarıdır. Bu sorunlar artık küresel bir hal almıştır ve endişeli durumlardır. Beslenme koçluğu hizmeti ile birlikte sertifika sahibi bir diyetisyen olarak sağlık ve beslenme sistemi ile ilgili yaptığımız analizler sonrasında sizlere uygun beslenme programları hazırlıyoruz. Doktorlar tarafından hastalarda var olan semptomlar ile birlikte bir yol çizilse de bu durumun diyet ile birlikte desteklenmesi süreçten daha kısa süre içerisinde olumlu sonuç almak adına önem taşımaktadır. Bu sebeple beslenme koçları duruma daha geniş bir bakış açısı ile bakar ve yaşam tarzında var olan kötü alışkanlıkları belirleyerek bireyin bunlardan kurtulmasına da yardımcı olur. Koçluk yeteneği, alışkanlık kazandırma ve takip, kilo vermeye dair stratejiler, hastalık ve semptomların önlenmesi gibi durumlar hakkında sizlere destek oluyoruz.

 Beslenme Koçluğu Nedir?

Bireylerin hayatlarında sağlığa dair hedefler bulunmalıdır. Bu hedeflere ulaşmada yardımcı olan kişilere beslenme koçu adı verilmektedir. Beslenme koçluğu ile kastedilen ise bireylerin alışkanlıklarının tespit edilmesi ve bu alışkanların değiştirilmesi sürecini kapsamaktadır. Diyet ve online diyet uygulamalarında bireye istikrarlı olması noktasında destek de olunmaktadır. Bu katkının sağlanması adına bireylerin durumlarının kusursuz bir şekilde analiz edilmiş olması gerekmektedir. Beslenme alanına geniş bir perspektif ile bakmak ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmak için sizlere destek oluyoruz. Yaşamın sadece ilerleyen dönemlerinde değil, her döneminde bu tür alışkanlıklara dikkat edilmeli, dengeli beslenmenin önemi kavranmalı, yaş, cinsiyet ve fizyolojik durum göz önünde bulundurularak bireylere özel listeler hazırlanmalıdır.