Nasıl Çalışır

Ön Görüşmede Neler Yapılır?

–Danışmanlık hizmeti ön görüşmesinde mutlaka genel sağlık ve beslenme durumu değerlendirmesi yapılır. Ön görüşmede beslenme ve sağlık özgeçmişiniz sorgulanır.

– Beslenme danışmanlığı süresince vücut bileşiminizin nasıl etkilendiği bizim için çok önemlidir. Vücut analiz cihazı ile detaylı vücut analiziniz yapılır ve vücut bileşiminiz hakkında birçok veri tarafınıza ulaştırılır.

– İdeal vücut ağırlığı ve vücut kompozisyonuna ulaşmak için gerekli süreç hakkında detaylı bilgi verilir, gerçekçi ve en sağlıklı şekilde ve kişiye özel hedefler belirlenir böylelikle ön görüşme tamamlanır.

– Ayrıca diyet görüşmelerine başlamadan önce mutlaka son 3 aya ait biyokimyasal test sonuçlarınızı bize ulaştırmanız gerekir. Gerekli görüldüğünde eksik olan tetkikler istenebilir ya da ön görüşme sırasında gerekli testlerin bir listesi size ulaştırılır. Test sonuçlarınızın ve vücut analizinizin ve beslenme alışkanlıklarınızın değerlendirilmesiyle birlikte diyet randevusu planlanır ve diyet danışmanlık süreciniz başlar.

Diyet Görüşmeleri Nasıl Yapılır?

– Diyet görüşmeleri Diyetisyen Meltem Erdağı tarafından birebir yapılan görüşmeyle size özel şekilde planlanır; Her seans; haftada 1 olmak koşuluyla 4 görüşme şeklinde yapılır. Randevular her hafta aynı gün ve mümkünse aynı saatte planlanması tercih edilir.

– Her görüşme öncesinde mutlaka vücut analizi alınır.

– Diyet programınızı tamamen size özel ve sizin yaşam tarzınıza mümkün olduğu ölçüde uygun şekilde planlanır. Gerektiğinde diyet listeniz planlandıktan sonra haftalık olarak alışveriş listeniz de planlanır. Bu yöntem ile diyete uyum sürecinize destek olunur.

– İdeal vücut ağırlığına ulaşmak kadar, kalıcı sonuçlar elde etmek de oldukça önemlidir. Bu nedenle programı bitiren danışanlarımıza programdan hemen sonra hem ‘’kilo koruma’’ hem de ‘’kilo takip süreçleri’’ uygulanır. Hedeflenen vücut ağırlığına ulaşıldığında ‘’1 aylık kilo koruma dönemi diyet listeleri planlanır. Ayrıca diyet sonrası kilonuzu korumaya yönelik çok önemli bilgiler eğitim sunumları ile tarafınıza iletilir.

– Başarılı bir diyet danışmanlık hizmeti sonrasında ilk 6 ay boyunca ayda bir, bu 6 aydan sonra da 5 sene boyunca 6 ayda bir ücretsiz kilo takip dönemi planlanır. Hayat boyu sağlıklı ve zinde yaşamı savunan sistemimiz sağlığınızı maksimum seviyeye getirebilmek ve bunu kalıcı hale dönüştürmek için çalışılır.